Dla Ciebie, dla Ciebie i jeszcze raz dla Ciebie!

Od pamiętnego 2001 r. , kiedy to odbył się nasz pierwszy maraton w Piechowicach, stawiamy na dostępność i rekreację, ale tam gdzie trzeba dorzucamy nieco trudności i elitarności.

Tak było i tak pozostanie.

Zachęcamy do startu wszystkich, którzy kiedykolwiek siedzieli na rowerze. Udział w maratonie ma być dla Was przede wszystkim dobrą zabawą.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że podczas przejażdżki wykonywanej „ot tak sobie”, pokonuje się zwykle na rowerze dystans około 20 km. W Bike Maratonie jeden z trzech dystansów, wśród których możesz wybierać, to zawsze około 20 km. Możesz więc tę przejażdżkę odbyć na Bike Maratonie ! Z numerem startowym, elektronicznym pomiarem czasu, na zabezpieczonej trasie, wśród setek takich samych zawodników jak Ty.
Dla rodziny która lubi spędzać czas na sportowo, stworzyliśmy klasyfikację rodzinną, dla przyjaciół, którzy lubią się aktywnie bawić, stworzyliśmy różnego rodzaju klasyfikacji drużynowej.

Pytając uczestników, którzy debiutują w zawodach, jak czuli się po przejechaniu maratonu, często słyszmy :”… nie miałem pojęcia, że to taka frajda i że dam radę przejechać ten maraton..”

Nadal się zastanawiasz ?

Po prostu przyjedź, spróbuj i przekonaj się sam !

Bike Maraton to:

  • impreza ogólnodostępnadla wszystkich rowerzystów  – dla wielkiej grupy amatorów jak i dla zawodników wyczynowych. Dla wielu miłośników kolarstwa, traktujących start w zawodach jako formę aktywnego i zdrowego wypoczynku,
  • połączenie imprezy kolarskiej na najwyższym europejskim poziomie z rodzinnym piknikiem, na którym spotkasz znajomych i rywali z kolarskich tras, przyjaciół i starych kumpli,
  • najważniejszy dla nas  jest Uczestnik, jego sukcesem jest ukończenie maratonu a naszym sukcesem jest jego sukces !
  • czysta sportowa rywalizacja i świetna kolarska wycieczka w bezpiecznych warunkach– z serwisem, mechanikami, opieką medyczną i punktami żywieniowymi,
  • impreza dla ludzi, którzy obok wyniku sportowego cenią sobie również możliwość spotkania się z innymi, dzielącymi te same zainteresowania,
  • świetna zabawa i czyste sportowe zmęczenie,
  • BIKE MARATON –  niepowtarzalna atmosfera, którą tworzą uczestnicy i organizatorzy.

Prezentujemy film z inauguracyjnej edycji Bike Maraton- Wrocław 2011, nakręcony przez jednego z naszych uczestników. Naszym zadaniem doskonale obrazuje intencję naszych imprez – to że najważniejsza w maratonie MTB jest dobra zabawa.